Mocna proza

Piotr Lenarczyk „Życie jest piękne niestety”

zycie-jest-piekne-okladka500px

Wraz z głównym bohaterem wędrujemy poprzez lunatyczny Wrocław. Miasto, w którym smoki zmieniają się w skarlałe psy, zwykłe nożyczki mogą stać się artefaktem, a przypadkowe spotkania nigdy nie są przypadkowe. Wszystko po to, by przekonać się dlaczego życie potrafi być piękne… niestety.

 

Piotr Lenarczyk – ur. 20.11.1983 r. we Wrocławiu. Publikował m.in. w „Cegle”, „Akancie”, „Arteriach” i „Kwartalniku Artystyczno-Naukowym Znaj”. Jego opowiadanie „Diabła” zostało przetłumaczone na język serbski i znalazło się w „Antologii Sztuk Słowiańskich – Między Ochrydą a Bugiem”. Jest również jednym ze współautorów zbioru wspomnień – „Wrocław. Pamiętam, że…”. W 2014 roku ukazała się jego debiutancka nowela „Przed świtem-przed zmierzchem” (Nowy Świat), a 2015 roku druga książka – „Życie jest piękne niestety” (Nowy Świat).

1 Comment

  1. Szuflada.net

    „Życie jest piękne niestety” to swobodny przekaz narratora, on niby rozmawia ze sobą, ale jakby mówił z poczuciem, że ktoś go obserwuje, komuś musi wyjaśnić swoje dziwne zachowanie. Tak konstruuje swoje wypowiedzi, by wywieść czytelnika w pole. I niejednokrotnie mu się ta sztuka udaje. Taki zabieg łączy się z humorem. Co kilka stron autor zaskakuje nas nieoczekiwanym zwrotem akcji, a my w odpowiedzi najczęściej posyłamy, rozbawieni, szeroki uśmiech.

    Całość recenzji: http://szuflada.net/nocne-peregrynacje-w-glab-siebie/

Leave a Reply

Theme by Anders Norén